Home staging polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu nieruchomości, poprzez zaprezentowanie jej wnętrza z jak najlepszej strony. Dzięki efektywnemu połączeniu naszych umiejętności z marketingiem, sztuką dekoracji oraz psychologii, potrafimy wskazać w sposób obiektywny wszystkie walory danej nieruchomości. Usługa home stagingu nie jest, więc tradycyjnie pojmowaną architekturą wnętrz, różni się od niej przede wszystkim tym, że jest znacznie mniej kapitałochłonna, zdecydowanie szybsza i ukierunkowana na konkretny cel- sprzedaż lub wynajem.

Usługa ta przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych pośrednicy w obrocie nieruchomościami korzystają z home stagingu, jako jednego z narzędzi marketingowych już od 1972 roku. Badania na rynku amerykańskim wskazują skuteczność w skróceniu czasu sprzedaży średnio o 40%, a także w zwiększeniu realnej wartości nieruchomości. Z badań Barbary Schwarz, światowej pionierki home stagingu, po jego zastosowaniu oferowana cena zakupu rośnie przeciętnie o 10%.

Świadcząc usługi home stagingu skupiamy się przede wszystkim na pierwszym wrażeniu, jakie dana nieruchomość wywołuje na potencjalnym kliencie, ponieważ często o zakupie decydują pierwsze trzy sekundy. Dlatego też nasze działania sprowadzają się do wydobycia z nieruchomości jej największych atutów i zaprezentowania jej nowego oblicza.